تبلیغات
پی آواز حقیقت - 5 دلیل برای دوست داشتن سینا حجازی

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه 12 اسفند 1390
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

5 دلیل برای دوست داشتن سینا حجازی62945326148844505351.jpeg
1.طنز:وقتی آهنگ های سینا حجازی رامی شنوم این حس به من دست می دهد که یک آدم باهوش و فهمیده که درک بالایی دارد، زده به سرش. اگر به جدی بودن ادامه بدهد، خفه می شود. برای تحمل سنگینی تلخی واقعیاتی که می بیند و درک می کند، به شوخی و طنز روی می آورد.بلکه کمی از این تلخی برای خود و برای شنوندگانش بکاهد. در ترانه هایش واژه هایی مثل پوشک، بالش هم پیدا می شود. حرف های عامیانه و کنایه آمیز زیادی به کار می برد. حرف هایش را آمیخته به طنز می زند به طرزی که انگار این زبان و واژگان او در زندگی عادی است.
2.حرف داشتن:سینا حجازی حرف دارد.یعنی چیزهایی دارد که می خواهد بگوید. حرف هایی که ناگفته یا کمتر گفته مانده اند. در ترانه هایش از نسل خودش یا "دهه شصتی ها" دفاع می کند،از فاصله های طبقاتی و البته از تنهایی می گوید. حتی حرف های سنگین هم می زند. بروید گوش بدهید تا بفهمید چه می گویم.
3.سبک:پایبند به سبک های رایج نیست. شایسته است که بگویم سبک خودش را دارد. از آهنگ های سالسا گرفته تا راک و سنتی کار میکند و همیشه جزئیات مطلوب خودش را وارد می کند. در کل تنوع زیادی در آهنگ ها و ترانه هایش هست، جزئیات زیادی دارند و کارهایش اغلب شلوغ است( که نشان از کاربر و زمان بر بودن آن هاست) و همین به فضای کارش نشاط و تحرک خاصی می بخشد
4.اصالت:سینا حجازی تلاش می کند تا با انتخاب ها و افزودن جزئیات دلخواه خود( که اغلب نا متعارف هستند) به آهنگ ها، خاص بودن و انحصار بیشتری به آن ها بدهد. این به خودی خود یک امتیاز محسوب می شود.امتیاز متفاوت بودن. باعث می شود که فرد دیده و شنیده  شود.تلاش او این است که فردیت خود را حفظ کند و این حفظ را اعلام می کند؛ همان طور که در ترانه "رنگ" می گوید:(بخش هایی از ترانه)
"یه عمره همین بودم نخواه که تغییر کنم
نخواه که افکارتو به تیپم زنجیر کنم"
///
"ببین هر کی تو دنیا یه رنگیه منم رنگ خودمم
غیر از رنگ خودم به دنیا رنگی نمی زنم"
///
" من خسته ام از این هم رنگ ها و دوری های دل ولی ای کاش، رنگ به رنگ بودیم و پر از یک دلی"
5. دلیل آخر، سینا حجازی همه  ی آهنگ هایش را در صفحه فیس بوکش مجانی برای دانلود، در اختیار عموم گذاشته.