تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات(شما استثناء هستید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


دوشنبه 22 اسفند 1390
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات(شما استثناء هستید)بخش پنجم از کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج نویسندگی

5.فکر می کنید استثناء هستید

چرا این یک مشکل است؟!

این جا، جایی است که قضایا سخت تر می شوند. بسیاری از نویسندگان تازه کار، می خواهند قبل از این که فن نوشتن را بیاموزند، خودی نشان دهند. آن ها  فکر می کنند که هر کاری را که دلشان بخواهد می توانند انجام دهند و دلیلشان این است که"هر چه باشد، نوشتن است دیگر!". آن ها به کتابفروشی می روند و کتاب ها را نگاه می کنند و می بینند که به عنوان مثال نویسنده از نشانه گذاری استفاده نکرده است و این طور نتیجه می گیرند که هیچ قانونی وجود ندارد.

قوانین واقعا وجود دارند؛  قوانینی که حتی از قواعد دستوری و نشانه گذاری هم بیشترند.علاوه بر این، قواعد مهارتی نیز وجود دارند و همین طور قواعدی برای فروش و آن هایی که می خواهند قانون شکنی کنند، بهتر است فکر نکنند که استثناء قواعد هستند(اگر چه همان طور که در آینده خواهید دید، برای هر قاعده ای واقعا استثناء وجود دارد). مردم تمایل دارند که خیال کنند از موفقیت هایی که به دست می آورند، بهترند، اگرچه استثناء برای قواعد وجود دارد، ولی شما آن استثناء نیستید، هنوز نیستید.

راه حل: قواعد را بیاموزید.اول ان ها را بپذیرید. شما در موقعیتی نیستید که زیاد قانون شکنی کنید. بپذیرید که دلیلی برای وجود قوانین، وجود دارد. قبول کنید که آن هایی که برای جلب توجه کارهای عجیب و غریب می کنند، عکس آن چه  را می خواهند بدست می آورند. این را هم قبول کنید که شما همه ی آن چه در پشت پرده  ی موفقیت آن هایی که قانون ها را شکسته اند، نمی دانید. برای هر چیزی یک داستان واقعی و اصلی وجود دارد و بعد از این که کمی وارد دنیای نویسندگی شدید، خواهید فهمید که بعضی از آن قانون شکن ها به خاطر آن داستان های واقعی پشت پرده است که موفق شده اند، نه چیزهایی که در ظاهر وجود داشته است.

در هر نوع نوشتن که می خواهید موفق شوید، بپذیرید که باید در این فن، با یاد گرفتن اصول اولیه مهارت پیدا کنید، یا همان قواعد. نویسندگی مانند هر حرفه ی دیگری است.