تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات نویسندگی(قانون شکنی نمی کنید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


پنجشنبه 25 اسفند 1390
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات نویسندگی(قانون شکنی نمی کنید)بخش ششم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج درنویسندگی

6.قانون شکنی نمی کنید

چرا این یک مشکل است؟!

شکستن قانون ها، هم اشتباه هست و هم نیست. شما استثناء قواعد نیستید، تا زمانی که قواعد را بیاموزید و دلیلی برای شکستن آن ها داشته باشید. من در بخش راه حل روش شکستن قاعده را در سه مرحله آورده ام. اما شما چرا می خواهید قاعده را بشکنید؟ این را به این خاطر می گویم که اگر شما مثل بقیه هستید، پس اصلا استثناء نیستید. اگر سعی می کنید که چیزی را در هر قالبی منتشر کنید، دیر یا زود به شیوه ی کلاسیک رد کردن آثار برمی خورید که تقریبا این شکلی است:"ما یه چیزی می خوایم مثل "ایکس"، ولی نه خود "ایکس"!

سعی کنید که از استراتژی ها و تکنیک های ثابت شده یک چیز جدید بسازید. سبک ویژه ی خود را روی راه هایی که قبلا جواب پس داده اند اجرا کنید.

راه حل:یک روش سه مرحله ای برای زیر پا گذاشتن قواعد وجود دارد.اول از همه آموختن قاعده است. اگر یک قانون را به خاطر ندانستن آن بشکنید، این یک عمل ناشیانه و غیرهوشمندانه است. این یعنی این که شما خود را حتی برای مشق های ابتدایی آموختن فن زحمت نداده اید.

قدم بعدی، داشتن یک دلیل خوب برای زیر پا گذاشتن قاعده است. فقط برای این که کار بهتری ندارید، قوانین را نشکنید. به قواعد نگاهی بیندازید، آن ها را مطالعه کنید و این مسئله رابرای خود حل کنید که چرا باید یک کار متفاوت کرد.قدم سوم و مهمترین، عواقب این کار را بپذیرید. اگر جواب داد که عالی است.اما در بیشتر موارد جواب نمی دهد.آن وقت شما باید تکه ها را جمع کنید و دوباره شروع کنید.

شما در نهایت برای این که بتوانید خود را از بقیه متمایز کنید و در دنیای انتشارات موفق شوید، ناچارید که قانون شکنی کنید.ناچارید که منحصر به فرد باشید. این سه مرحله را امتحان کنید: قوانین را یاد بگیرید،برای یاد گرفتن فن نویسندگی.دلیلی برای این که قواعد را زیر پا بگذارید، که این یک تصمیم به عنوان یک هنرمند است و مسئولیت را بپذیرید که یک تصمیم حرفه ای است.