تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات نویسندگی(بی علاقگی به آموختن)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


سه شنبه 1 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات نویسندگی(بی علاقگی به آموختن)بخش هفتم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج درنویسندگی

7.بی علاقگی به یاد گرفتن

چرا این یک مشکل است؟!

من نویسندگان زیادی را در طی چند سال ار طریق دوره های مکاتباتی،به صورت آن لاین،در کارگاه ها و در کنفرانس ها و به طور خصوصی تعلیم داده ام.باید بگویم که 95 درصد شاگردها واقعا بهبود زیادی در نوشتنشان دیده نمیشود. در صد بالایی از آن هایی که ثبت نام می کنند، در واقع به دنبال تصدیق و تایید هستند به جای آموختن. وقتی این تایید را دریافت نمی کنند، ذهنشان را تعطیل می کنند. بقیه فکر می کنند که برای ایجاد تغییرات ظریف و جزئی و در نوشتنشان آن جا هستند نه تغییرات اساسی که واقعا به آن نیاز دارند و برای خیلی های دیگر به این معنی است که آن ها نمی خواهند نظرات قبلی و از پیش تعیین شده  را در مورد نوشتنشان تغییر بدهند.آن ها آمادگی یاد گرفتن را ندارند. نکته ی بسیار مهم این است که ذهن آن ها در مقابل اطلاعات و مفاهیمی که با عقاید قبلیشان جور نمی شود، بسته است. اما کلید مسئله این جاست: اگر آن جایی که می خواهید نیستید، نیاز به تغییر دارید و تغییر، نیاز به ذهنی باز و پذیرا دارد.

راه حل: من هر سال چیزهای زیادی در مورد نویسندگی یاد می گیرم.عقاید و نظراتم در مورد این هنر،وقتی به  صحبت ها ی نویسندگان  دیگر گوش می کنم، یا مطالعه می کنم و یا چیزهای تازه را امتحان می کنم، دچار تغییرات اساسی می شود. به نظر من داشتن یک ذهن آماده برای  یادگیری، یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی یک نویسنده برای بهتر شدن و موفقیت است. یکی از راه ها برای داشتن ذهنی آماده، تمرکز کردن روی چیزهایی است که واقعا مسئله ی شما هستند و به آنها اهمیت می دهید و یا با شنیدن و دیدن آن ها عصبانی می شوید. در تمام جنبه های زندگی، ما همیشه بزرگترین قلعه های دفاعی را دور بزرگترین نقطه ضعف هایمان می سازیم، که شامل نویسندگی هم می شود. پس وقتی در یک کارگاه یا کنفرانس چیزی می شنوید که شما را آذار می دهد، احساسات منفی را کنار بگذارید و با یک ذهن باز روی ان تمرکز کنید و این طور فکر کنید که چیزی شنیده اید که شاید واقعا شما را به نویسنده ای بهتر تبدیل کند.

هیچ وقت فکر نکنید که دیگر چیزی برای یاد گرفتن نیست.

همیشه پذیرای اطلاعات جدید و راه های تازه برای انجام کارها باشید.

اگر تا به حال چیزی منتشر کرده اید، معلم نویسندگی شوید، نه فقط به این دلیل که شایسته ی این کار هستید، بلکه برای این که هنگام توضیح دادن چیزهایی که خیال می کنید می دانید به دیگران، چیزهای تازه ی زیادی یاد می گیرید.