تبلیغات
پی آواز حقیقت - کمدی سیاه

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه 4 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

کمدی سیاه18323482523704388017.jpg
شما کمدی سیاه دوست دارید؟ نه؟ یعنی اگر یک مادربزرگ هفتاد ساله را در حال عبور از خیابان، صد متر آن طرف تر از چراغ راهنمایی باشد، که ناگهان با سبز شدن چراغ، با آن حال نذار و زانوهای درد دستپاچه می شود و وسط خیابان با چشمان از ترس گرد شده ماشین ها را می پاید و سعی می کند بدود تا خودش را نجات دهد، و شما همه ی این اتفاق ها را از روی پل هوایی ببینید، خنده تان نمی گیرد؟
شاید حق با شما باشد. ولی به نفعتان است که کم کم یاد بگیرید به این جور چیزها بخندید. زمانه ی ما پر شده از حوادث خنده دار البته از نوع سیاهش. در مورد سیاه بودنشان حرفی نیست، اما شاید در مورد خنده دار بودن با هم اختلاف داشته باشیم. روزنامه ها را بخوانید، بلوتوس ها را ببینید، پای صحبت این و آن بنشینید،حوادث عجیب و غریب زیاد شده اند. معتادی که بچه اش را روی گاز گذاشته، پیرمردی که شب هوس کله پاچه می کند و برای این که بگوید هنوز سالم است، یک دست کله پاچه ی کامل می زند به بدن و همان شب هم سکته می کند و دار فانی را وداع می گوید،مردی که یک روز صبح از خواب بیدار می شود و تصمیم می گیرد در یک محل عمومی ملتی را به گلوله ببندد، جوانی که توی ماشین در سرعت  صد و پنجاه کیلومتر ناگهان در را باز می کند و پیاده می شود تا برای خودش و رفقایش بستنی بخرد. بر و بچه هایی که چهار شنبه سوری ناخواسته یک ماشین را می فرستند هوا،بچه ای که وسط دعوای بین طرفداران دو تیم فوتبال، توی شلوغی زیر دست و پا له می شود.
متوجه وجه اشترک این ها  می شوید؟ وجه اشتراکشان" سوت کشیدن مخ آدم است". تناقض است. تناقضی که در این زمانه بیشتر از هر وقت دیگری مصداق دارد. مثلا این که جان یک انسان با سهل انگاری و هیچ و پوچ انگاری یا حماقت به فنا می رود یا ...
بله، این جور اتفاق ها به مغز همچون منی فشار می آورد. تا اینکه بالاخره راه حل را یافتم. این که به همه ی این اتفاق ها بخندم. در همه شان دو جنبه وجود دارد. یک جنبه ی تلخ و دردآور و یک جنبه ی خنده دار و مضحک. برای همین است که می شود بهشان گفت کمدی سیاه. در همه شان چیزی هست که باعث می شود شما اعتراف کنید که" مسخره است" و شما به همین مسخرگی می توانید بخندید، به همین مسخرگی.
راستی!شنیدی؟همین چند وقت پیش یک جنایتکار به 6060 سال حبس محکوم شد.