تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات نویسندگی(به نفستان اجازه ی بازیگوشی می دهید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه 4 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات نویسندگی(به نفستان اجازه ی بازیگوشی می دهید)بخش هشتم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج درنویسندگی

8.به نفستان اجازه ی سرکشی و بازیگوشی می دهید

چرا این یک مشکل است؟!

بیشتر مردم آن چه را خیال می کنند نویسندگی است، دوست دارند، در حالی که کاملا با نویسندگی واقعی متفاوت است. تصور این که کتاب در قفسه است، شما کتاب را امضا می کنید و در مهمانی ها می گویید:"من یک موُلف هستم" واقعیت این است که 99 درصد از زندگی یک نویسنده از نوشتن تشکیل می شود. تنها با یک قلم و کاغذ یا  مقابل کامپیوتر و خلق چیزی از هیچ. در نویسندگی لذت نفس اندکی هست و بیشتر نویسندگان در تنهایی کار می کنند.

راه حل: نویسنده بودن یعنی نوشتن، نه سرانجام نوشتن.  بسیاری از نویسندگانی که من می شناسم از تور های معرفی کتاب و ملاقات با ناشران و ویراستاران وحشت دارند. روی فرآیند نویسنده شدن تمرکز کنید نه حقه های نویسنده شدن. واقعیت آن چیزی نیست که به نظر می رسد. سعی نکنید برای منتشر شدن آثارتان میانبر بزنید یا تقلب کنید و یا خود را آن چه نیستید جا بزنید. در مورد انتشار کتاب در هر قالبی نکته ای هست که نباید فراموش کرد:کلمات چاپ شده، در دسترس همه برای دیدن و بررسی دوباره قرار دارند و هرگونه میانبری که در این مورد بزنید، در نهایت نتیجه اش به شما برمیگردد و با آن برخورد خواهید کرد.

نویسندگی یعنی خلق کردن با استفاده از طریق کلمات، یک ساختار که در ذهن خواننده جان می گیرد، در حالی که نویسنده و خواننده کاملا از هم جداهستند. بنابراین نویسنده ناچار است با تنها نشستن در 99 درصد مواقع و فقط خلق کردن خود را اغنا و ارضاء کند.