تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات نویسندگی(تفاوت بین نویسنده و هنرمند را نمی دانید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


چهارشنبه 9 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات نویسندگی(تفاوت بین نویسنده و هنرمند را نمی دانید)بخش نهم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

9.تفاوت بین نویسنده و هنرمند را درک نمی کنید

چرا این یک مشکل است؟!

بسیاری از نویسنده های تازه کار سعی می کنند قبل از این که در فن نویسندگی استاد شوند، هنرمندی خود را نشان دهند. در حالی که در هر نسل فقط بعضی نابغه های مادرزادی هستند که می توانند این جهش و خیز را داشته باشند. بیشتر ما ناچاریم که زحمت یادگیری این فن را متحمل شویم. حرفه های اندکی هستند که بتوان در آن ها بلافاصله پس از ورود در درجات بالا رسید، با این وجود مردم تصور می کنند که نویسندگی حرفه ایست که تازه کارها می توانند در آن به درجات بالا برسند.

راه حل: فن نویسندگی را یاد بگیرید و پیش و بیش آز هر راه حلی، این کار را با نوشتن زیاد انجام دهید. واقعا هیچ روش جایگزینی برای یاد گرفتن آن وجود ندارد. در مرحله ی بعد از آن هایی که چیزهای بیشتری از این فن می دانند بارخورد بگیرید و نظرشان را بخواهید، خواه از طریق شبکه باشد یا دوستان یا گروه نویسندگی یا کنفرانس یا یک مربی، هرچیزی که دم دستتان بود. دوره های دانشگاهی نویسندگی خلاق هم یک راه دیگر است؛اگر چه در آن دوره ها تمرکز بیشتر روی نویسندگی ادبی است.