تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات(زمان را به درستی مدیریت نمیکنید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


چهارشنبه 16 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات(زمان را به درستی مدیریت نمیکنید)بخش یازدهم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

11.زمان را به درستی مدیریت نمی کنید

چرا این یک مشکل است؟!

زمان باارزشترین دارایی شماست. یکی از بیشترین بهانه های مردم برای ننوشتن، نداشتن وقت کافی است. در حالی که بیشتر مردم هنوز راه استفاده ی واقعی از زمانشان را امتحان نکرده اند.

با اینکه  که زمان بزرگترین و باارزش ترین دارایی ماست، در عین حال چیزی است که ما با بیشترین بی توجهی آن را به هدر می دهیم. گفتن این جمله آسان است"هر روز را جوری زندگی کن که گویی روز آخر زندگی توست"، ولی این برای یک نویسنده که می داند برای نوشتن یک رمان یک سالی وقت لازم دارد نصیحت خوبی نیست. با این نصیحت نویسنده نوشتن را رها می کند و می رود توی ساحل شنی نزدیک خانه اش می دود. چیزی که نویسنده به آن نیاز دارد اولویت دادن نوشتن به کارهای دیگری است که باعث حواس پرتی و انحراف نویسنده می شوند. نویسنده باید در این مورد تصمیم بگیرد که در تصویر بزرگ زندگی اش، نوشتن کجا قرار می گیرد و بر اساس همان اولویت عمل کند. نمی توانید فقط به این اکتفا کنید که " من یک نویسنده ام".باید مثل یک نویسنده زندگی کنید.

راه حل: اگر می خواهید یک نویسنده باشید، باید به نوشتن به اندازه ای اهمیت بدهید که بتوانید زمانی را به دور از فعالیت های دیگری که به اندازه نوشتن اهمیت ندارند به نوشتن اختصاص دهید.بنشینید و طبق یک روال روزانه به نوشتن بپردازید. ببینید کجا و کی می توانید از یک فعالیت دیگر مثل تلویزیون نگاه کردن دست بردارید و همان را وقت عمده ی نوشتنتان قرار دهید. بسیاری از نویسندگان موفق زمان خود را در یکی از انتهاهای بازه ی زمانی روز و یا در ادامه ی روزشان قرار می دهند. آن ها یک ساعت زودتر بیدار می شوند و یا یک ساعت دیرتر به رختخواب می روند و آن زمان را به نوشتن اختصاص می دهند. بعضی ها وقتی در قطار هستند و به محل کار می روند و یا از آن می آیند می نویسندو بعضی ها هم از وقت نهارشان استفاده می کنند.

حتی یک نویسنده ی بد هم زمان برای نوشتنش پیدا می کند