تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-ایده ها(13.ایده هایتان چندان متفاوت نیست)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


سه شنبه 22 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-ایده ها(13.ایده هایتان چندان متفاوت نیست)بخش سیزدهم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشمالات رایج در نویسندگی

فصل دو:ایده ها

13.ایده هایتان چندان متفاوت نیست

چرا این یک مشکل است؟!

در نویسندگی یک وضعیت متناقض نمای ذاتی وجود دارد. شما ناچارید که فن نویسندگی را بیاموزید، در حالی که اگر قوانین این فن را خیلی با دقت و وسواس مطالعه کنید، می شوید یکی مثل هر کسی که بتواند دستورالعمل ها را بخواند، بدون هیچ تفاوتی. هر ایده ای و تقریبا هر داستانی قبلا گفته شده است. با این وجود من به شما اهمیت بررسی و مطالعه ی استادان این فن را یادآور شده ام.این، کار مفیدی است. ولی دیر یا زود شما مجبور خواهید بود که امضای شخصی خود را پای داستان هایتان بگذارید.

در همین راستا، بعضی نویسنده ها این دغدغه را دارند که در حال حاضر چه چیزی موردپسندتر و بفروش تر است. مشکل چنین طرز فکری دوبرابر است. این که چه چیزی در حال حاضر مورد پسند است، مثل یک کشتی در حال حرکت است. در حالی که چیزی که شما الان به فروش می رسانید، باید تا یک سال آینده هم فروش داشته باشد و حدس این که از الان تا یک سال دیگر چه چیزی فروش دارد، از همه بر می آید وآن معمولا چیزی نیست جز،نوشته ی خوب.

راه حل: به درون خود نگاه کنید و احساس و خلاقیت خود را بیابید آن احساس و خلاقیت را در یادگرفتن فن به کار ببرید و به همه چیز رنگ و بوی خود را بدهید. هیچ کس دیگری نیست که خود شما باشد. این راهی است که بتوان به اندازه ی کافی متفاوت بود. اینکه خودتان باشید. هیچ کس دیگری زندگی شما را زندگی نکرده، تجربه های شما و ذهن شما را ندارد.

در نوشته هایتان، تجربه های شخصی را قرار دهید، حتی اگر در قالب یک زاویه ی دید خاص و ثابت باشد و به این طریق نوشته هایتان را از تمام نوشته های دیگر متفاوت خواهید کرد.