تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-ایده ها(14.قبل از شروع نوشتن، کارهای لازم را انجام نمی دهید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


پنجشنبه 24 فروردین 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-ایده ها(14.قبل از شروع نوشتن، کارهای لازم را انجام نمی دهید)بخش چهاردهم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

14.قبل از شروع نوشتن، کارهای لازم را انجام نمی دهید

چرا این یک مشکل؟!

بسیاری از نویسندگان قبل از این که کارهای زمینه ای را انجام دهند، مستقیم میروند سراغ پروژه. گاهی اوقات عجله کردن برای شروع کار، شما را با یک کار شکست خورده مواجه می کند و باعث هدر رفتن وقت و انرژی بسیاری می شود.آسان تر است که قبل از نوشتن، بهترین زاویه ی دید را انتخاب کنید. آسان تر این است که قبل از نوشتن، به گذشته ی شخصیت اصلی داستان  و محرک های اولیه ی او شکل دهید. آسان تر این است که قبل از نوشتن، طرح شخصیت منفی را درک کنید و گسترش دهید. مطلب را گرفتید؟

قبل از نوشتن از بسیاری از اشتباهاتی که ذکر شد می توان دوری کرد.

راه حل: قبل از اینکه بخواهید کار را انجام دهید، در مورد آن فکر کنید. برای انجام هر عملی، از خود بپرسید چرا و مطمئن شوید که برای خودتان دلیل قانع کننده ای دارید. بسیاری از کتاب های نویسندگی فهرست هایی ارائه می دهند از چیزهایی مثل شخصیت ها. ولی در واقع آن چه مورد نیاز است فهرستی برای تمام پروژه ی نویسندگی است که همه ی جنبه ها را در نظر بگیرد، به شما بگوید باید چه کار کنید و چرا باید این کار را انجام دهید.

به همه ی جنبه های نویسندگی دقت کنید و تا جایی که امکان دارد تصمیم های آگاهانه بگیرید، قبل از این که اولین نسخه ی خطی نوشته ی خود را بنویسید.

نهایتا،(این قسمت را نویسنده های تازه کار دوست ندارند)بهترین راه آماده شدن هر نوع نوشته-رمان، داستان کوتاه یا مقاله- خلق یک نسخه ی آزمایشی و تمرینی از نوشته، انداختن آن در کمد و رفتن سراغ یک نوشته ی دیگر است. شنیدن این مطلب برای رمان نویسان سخت است.