تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-ایده ها(15.نمی توانید بگویید نوشته تان دقیقا در مورد چیست)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه 1 اردیبهشت 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-ایده ها(15.نمی توانید بگویید نوشته تان دقیقا در مورد چیست)بخش پانزدهم از ترجمه کتاب 79 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

15.نمی توانید بگویید نوشته تان دقیقا در مورد چیست

چرا این یک مشکل است؟!

به تجربه ی من، افرادی که نمی توانند کارشان را به خوبی خلاصه کنند، معمولا  نوشته ای فاقد تمرکز دارند. آیا تا به حال نوشتن یک رمان را آغاز کرده اید که در میانه ی راه سردرگم شوید؟ آیا تا به حال یک مقاله با طول وتفصیل نوشته اید که بعد یک یادداشت حاشیه ای با موضوع مشابه در پانصد و شصت و دو کلمه بتواند مقصود شما را برساند؟ اگر این طور است، احتمالا فاقد دستاویزی محکم در نقطه ی آغاز و ایده ای واضح و شفاف برای رسیدن به پایان مورد نظرتان هستید. اشباه بزرگ.

راه حل: وقتی یک پروژه ی جدید نویسندگی را آغاز می کنید، بنشینید و آن ایده ی خلاقانه ی اصلی را که پروژه از ان منشا گرفته است، بنویسید. آن را چاپ کنید و بعد هم یک جایی در دفتر کارتان بچسبانید که هروقت در حال کار روی پروژه هستید، آن را ببینید. بگذارید شما را در مسیر درست قرار دهم. به عنوان مثال یک رمان، سیری است طولانی و کند، پر از پیچ و خم های هیجان انگیز. در چنین سفری گم شدن بسیار آسان است. برای  داشتن خطوط داستانی فرعی ، برای این که قهرمان داستان  به طریقی عمل کند که از خط داستانی اصلی منحرف شود. برای این که جستجوی شما، موضوع منتخب شما را کاملا در بر بگیرد.

داشتن آن ایده ی اصلی در صفحه ی سفید و با جوهر سیاه، درست جایی که بتوانید آن را ببینید، شما را در مسیر درست قرار می دهد.