تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-طرح- داستان(26.یک چیز را بارها و بارها می گویید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


سه شنبه 2 خرداد 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-طرح- داستان(26.یک چیز را بارها و بارها می گویید)بخش بیست و ششم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

26.یک چیز را بارها و بارها می گویید

چرا این یک مشکل است؟!

خواننده همان بار اول مطلب را می گیرد. با این حال بسیاری از نویسندگان تازه کار این را نمی دانند. یک واقعیت، احساسات شخصیت، یک نشانه، یا عاملی از پیش گویی ، نویسنده تازه کار این اطلاعات را بارها و بارها تکرار می کند تا مطمئن شود خواننده ان را دریافته است. ولی واژه ی کلیدی در این جا تکرار است. خواننده دوست ندارد تکرار ببیند و بشنود. دفعه ی اول که خواننده یک چیز را می خواند، آن را دریافت می کند. دفعه ی دوم آن را خیلی مهم قلمداد می کند. دفعه ی سوم شروع به آزرده شدن می کند.

راه حل: به خوانندگانتان اعتماد کنید. آن ها این را در می یابند که هر چیزی که می خوانند حائز اهمیت است. این را هم به یاد داشته باشید که وقتی روی چیزی بیش از حد تاکید می کنید، در واقع نقش جنبه های دیگر کتابتان را کم رنگ کرده اید. هر چیز در کتاب، هر جزئیات کوچکی باید یک هدف داشته باشد( و در حالت مطلوب، چند هدف).

آزار دادن خواننده تا سر حد مرگ با تکرار، ممکن است او را از یک نشانه مهم در حل معما، یا نقشه ی صد قهرمان داستان یا نکات کلیدی طرح داستان باز دارد. اگر این نشانه ها ی اصلی طرح را به چشم خواننده نیاورید، او قادر نخواهد بود که تشخیص دهد کدام یک از نشانه های طرح نشانه های کلیدی و کدام یک نقش نخود سیاه را دارند.