تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-طرح-داستان(27.برای خواننده داستان، سخنرانی می کنید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


چهارشنبه 3 خرداد 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-طرح-داستان(27.برای خواننده داستان، سخنرانی می کنید)بخش بیست و هفتم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

27.برای خواننده سخنرانی می کنید

چرا این یک مشکل؟!

هیچ کس از سخنرانی خوشش نمی آید. حتی در مدرسه که برای سخنرانی به آن ها پول می دهند. به معلم های مورد علاقه تان نگاه کنید. آن ها می گفتند یا نشان می دادند؟ خوانندگان داستان را برای سرگرم شدن می خرند. آن ها برای کسب اطلاعات، از انواع دیگر نوشته ها استفاده می کنند. ولی معمولا تمایل دارند که این اطلاعات را در قالبی دریافت کنند که شیرین تر و قابل هضم تر و یا حتی بهتر از آن، سرگرم کننده باشد. بسیاری از نویسندگان داستان را وسیله ای می دانند که با آن به انتشار عقاید خود بپردازند و به سادگی برای خواننده سخنرانی می کنند.

راه حل: خواننده را سرگرم کنید.هر مفهوم و منظوری را در یک داستان سرگرم کننده جاسازی کنید. نشان دهید، نگویید و به خواننده اجازه دهید که از نمایش، آن چه را که لازم است خود تفسیر و دریافت کند. بهترین نوشته ها خواننده را بعد از پایان داستان مدت ها به فکر کردن وادار می کنند. این نوع از نوشته در چند سطح روی داستان کار میکند: روی سطح  پایه ی سرگرم کنندگی صرف . و بعد روی سطح عمقی تر و تفکر برانگیز تر، تا خواننده به چیز های درون داستان فکر کند و در اعمال و انتخاب های قهرمان داستان تامل کند.