تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-ویرایش و بازنویسی(44.ویرایش بیش از اندازه و حذف بذرهای ناخودآگاه)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


چهارشنبه 18 مرداد 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-ویرایش و بازنویسی(44.ویرایش بیش از اندازه و حذف بذرهای ناخودآگاه)بخش چهل و چهارم از ترجمه کتاب 70 راه برای اشکالات رایج در نویسندگی
44. ویرایش بیش از اندازه و حذف بذرهای ناخودآگاه
چرا این یک مشکل است؟!
نویسندگانی هستند که در فرایند تکمیل نوشته شان، آن را بیش از حد ویرایش می کنند. چرا صیقل دادن یک چیز در حال ساخت اشتباه است؟
اول، شما دارید نوشته ای را صیقل می دهید که شاید بعدا بخواهید آن را به کلی حذف کنید.این نه تنها به معنی هدر دادن وقت از لحاظ ویرایش است بلکه حذف احتمالی آن را در آینده سخت تر می کنید، چرا که وقت زیادی صرف آن کرده اید.
دوم، شما در پیش نویس های اولیه خود بذرهای ناخودآگاهی کاشته اید. شما چیزهایی در آن قرار می دهید که گاهی کاملا مرتبط به نظر نمی رسند. اگر شما بیش از اندازه ویرایش کنید این بذرها را خیلی زود دور انداخته اید. چرا که بعدها وقتی که به فصل بیست و هشت رسیدید، اگر نوشته های قبلی را بخوانید متوجه می شوید که به آن بذرها  که ناخودآگاه شما کاشته بود نیاز دارید و ناخودآگاه شما از این نیاز آگاه بوده ست.
سوم، وقت زیادی را صرف ویرایش می کنید و بنابراین به پایان کتابتان نمی رسید.
راه حل: پیش نویس های اولیه خود را زیاد ویرایش نکنید. مهم نیست چقدر وسوسه شده اید. در کار پیش بروید. نگران آن چیزهای عجیب در پیش نویس های اولیه که مدام شما را آذار می دهند نباشید. آذار دادن چیز خوبی است. شاید در آیندهبه آن چیزهای عجیب نیاز داشته باشید.