تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-ویرایش و بازنویسی (45.بیش از اندازه به بازخوردها گوش میدهید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه 20 مرداد 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-ویرایش و بازنویسی (45.بیش از اندازه به بازخوردها گوش میدهید)

کلمات کلیدی : داستان , ویرایش , بازنویسی , بازخورد , نویسنده ,


بخش چهل و پنجم از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات در نویسندگی
45.بیش از اندازه به بازخوردها گوش می دهید
چرا این یک مشکل است؟!
ممکن است آن قدر در گوش دادن به بازخوردها غرق شوید که از سرعتتان کاسته شود. هر کسی نظری دارد. سوال این است که آیا این نظر دارای ارزش هست یا خیر؟شاید به این دلیل به نظر دیگران گوش می دهید که به نظر خود اعتمادی ندارید یا برای آن ارزشی قائل نیستید. اما به خاطر داشته باشید هرچند دیگران می توانند نقاطی که دارای اشکال هستند را به شما نشان دهند، به ندرت امکان دارد بتوانند راه حل مناسبی ارائه دهند. مشکل دیگری که برای نویسندگان وجود دارد این است که کمتر خواننده ای می خواهد( یا می تواند) که در مورد تمام کتاب نظر دهد. اگر کسی از ابتدای کار حضور نداشته پس به سختی می تواند نظر دقیقی بدهد. به کتابفروشی بروید، یک کتاب بردارید و فصل چهارده آن را بخوانید. سعی کنید بدون اینکه سیزده فصل قبلی را بخوانید آن را نقد کنید. به نظر سخت می آید.این طور نیست؟
راه حل: حداکثر سه (بهتر است یک یا دو تا باشند) خواننده پیدا کنید که نظر ان ها برای شما قابل اعتماد و ارزشمند باشد. خوانندگانی پیدا کنید که در تمام طول متن با شما باشند. نه اینکه به طور اتفاقی یک فصل را نشخوار کند و بعد هم آن را به طرف شما تف کند.
بعد از اینکه بازخورد دریافت کردید، آن را به دقت بررسی کنید. در نقدهای اولیه بعضی ها به شدت بیرحمند، بعضی ها نظر خود را در لفافه ای زیبا می پیچند و بعضی ها صادق نیستند. ذهن روشنی داشته باشید. نویسنده یک نقش برای بازی کردن دارد: اینکه باید خواهان شنیدن بازخوردها باشید و واکنش منفی نشان ندهید. و این کار دشواری است.