تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-بازنویسی و ویرایش(46.پیش نمی روید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


چهارشنبه 25 مرداد 1391
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-بازنویسی و ویرایش(46.پیش نمی روید)بخش چهل و ششم از ترجمه ی کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی
46.پیش نمی روید
چرا این یک مشکل است؟!
یک کتاب یک سرمایه گذاری بزرگ روی زمان و انرژی است. گاهی به اندازه ی یک سال. خود تایپ کردن صدهزار کلمه زمان زیادی می برد. خیلی نویسنده ها نمی خواهند این کار را انجام می دهند. من نویسنده هایی را می بینم که با همان متن پارسال، بازنویسی شده و ویرایش شده و برای فروش تایپ شده بارها و بارها به کنفرانس نویسنده ها می آیند.بازنویسی می تواند خیلی اصلاح کند. می تواند داستان را تغییر دهد ولی نمی تواند ایده ی اصلی را تغییر دهد.
اگر ایده ی اصلی یک داستان، قابلیت فروختن نداشته باشد، دیگر اهمیتی ندارد متن چند بار بازنویسی شود. گاهی این تنها عامل نیست. گاهی مهم نیست کتاب چقدر خوب باشد، چون زمان آن، زمان مناسبی نیست.
مشکل دیگری که پیش نرفتن در کتاب دارد این است که شما در نوشتن یاد می گیرید.  کتاب بعدی که بنویسید بهتر خواهد بود. ولی اگر نتوانید پیش بروید، بهتر هم نخواهید شد.
راه حل: زمانی هست که شما نوشته را در کمد می اندازید و رهایش می کنید. نوشتن یک کتاب جدید را شروع کنید. نوشتن آن را سرمایه گذاری روی یادگیری در نظر بگیرید. بیشتر نویسندگانی که من می شناسم، نوشته های اولیه شان را نفروخته اند. خیلی ها دومی را هم نفروخته اند. حول و حوش مورد سوم  معمولا به موفقیت رسیده اند. یک حساب سرانگشتی؟ به هر نوشته یک سال زمان بدهید. بعد ادامه دهید و بروید سراغ یکی دیگر.