تبلیغات
پی آواز حقیقت - 70 راه حل-عادات نویسندگی (شروع نمی کنید)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


سه شنبه 9 اسفند 1390
ن : دانیال عبدالهی نظرات ()

70 راه حل-عادات نویسندگی (شروع نمی کنید)بخش اول از ترجمه کتاب 70 راه حل برای اشکالات رایج در نویسندگی

1.شروع نمی کنید

چرا این یک مشکل است؟!

اگر شروع نکنید، هیچ وقت نمی توانید به پایان برسانید. به پایان رساندن یک رمان چشم انداز دلهره  آوری دارد.بسیاری از افراد در برابر این چشم انداز خشکشان می زند و بعضی دیگر منتظر لحظه ی مناسب می مانند. بعضی ها در انتظار جرقه های الهام هستند. حتی بعضی از نویسندگان با تجربه هم، هر کاری را از خود نوشتن آسان تر می یابند.

بسیاری از افراد می گویند"من همیشه دوست داشتم یک رمان(یا کتاب آموزشی یا مقاله یا یک روایت غیر داستانی)بنویسم.این افراد از واقعیت فرار می کنند.شما از واقعیت گریزان نباشید.

راه حل: از هر کجا خواستید شروع کنید.اگر چه خط، صفحه و فصل اول کتاب بسیار مهم است، ولی یادتان باشد که شروع کتابتان را همیشه در بازنویسی می توانید تغییر دهید. پس بعد از آماده شدن برای نوشتن، بهترین نقطه ی شروع ممکن را در لحظه انتخاب کنید و بلافاصله شروع به نوشتن کنید. بهترین زمان، همین حالاست. بهترین زمان می تواند زمانی باشد که در فرودگاه نشسته اید و منتظر پروازید. جایی که من همین حالا هستم.

نه تنها می توانید الهام را دریافت می کنید بلکه نیروی لازم برای تداوم آن را نیز می یابید. برای این  جور چیزها نمی شود به بیرون مراجعه کرد.هیچ چیز و کس دیگری نمی تواند شما را برای نوشتن آماده کند.

اگر در مورد نویسندگان موفق مطالعه کنید، متوجه می شوید که بسیاری از آن ها نوشتن را در موقعیت ظاهرا نامناسب شروع می کنند. نه در زمانی که همه چیز عالی و بی نقص باشد. آن ها بعضی وقت ها نوشتن  را دزمانی که به نظر بدترین زمان می آید شروع می کنند. شاید واقعا این بهترین زمان باشد.اگر منتظر بهترین زمان باشید، هرگز فرا نخواهد رسید. خوب، شما همین الان شروع به خواندن کتابی در مورد اشتباهات رایج در نوشتن کرده اید.اگر همیشه دوست داشته اید بنویسید و تا به حال آن چه دوست داشته اید ننوشته اید، اولین اشتباه را مرتکب شده اید، که البته به راحتی قابل اصلاح است. یک صفحه ورد خالی یا یک کاغذ سفید و یک قلم آماده کنید.(که آنقدرها هم بی عیب و نقص نباشند)و خون را در شریان های کاغذ جاری سازید.